5 trendów w fotografii ślubnej na 2019 rok

W fotografii ślubnej, jak w modzie, każdy sezon zdominowany jest przez kilka głównych trendów, które mogą być inspiracją podczas planowania waszego ślubu. Podpowiadamy, które warto wziąć pod uwagę w tym roku.
  • Autentyczność i naturalność

Czasy pozowanych zdjęć w sztucznej scenografii na szczęście już dawno minęły. Chęć wykonania idealnego zdjęcia, realizującego z góry założoną wizję fotografa lub młodej pary powodowała, że kadry były dopracowane w najmniejszym detalu, ale brakowało im tego, co najważniejsze – autentyczności. Dlatego 2019 rok będzie należał do zdjęć o charakterze reportażowym, które pozwalają fotografowi uchwycić wyjątkowe chwile i prawdziwe emocje. Takie zdjęcia ślubne wykonane z „ukrycia” pokażą waszą wyjątkową historię w sposób autentyczny, a wy otrzymacie niepowtarzalną pamiątkę, która pozwoli wam w dowolnym momencie wrócić do prawdziwych emocji tego dnia.

  • Czerń i biel

Czarno-biała fotografia, kiedyś zarezerwowana głównie dla zdjęć artystycznych, staje się dziś nieodłącznym elementem ślubnej galerii. Szczególnie dobrze sprawdza się na zdjęciach o charakterze reportażowym. Pozbawienie fotografii kolorów pozwala skupić uwagę odbiorcy na tym, co najważniejsze – na uchwyconej na zdjęciu chwili i emocjach.

  • Druga młodość „vintage”

Moda na śluby w stylu „vintage” ma się dobrze – ten trend nie pozostaje bez wpływu na fotografię. Dlatego, w tym roku wiele par zdecyduje się na zdjęcia ślubne właśnie w tym stylu. Trend ten będzie szczególnie widoczny na etapie postprodukcji (edycji) zdjęć przez fotografa, który dzięki nowoczesnym technologiom każdemu zdjęciu może nadać klimat i styl fotografii sprzed lat. Efekt „vintage” można osiągnąć na przykład poprzez zastosowanie zgaszonych kolorów, efektu ziarnistości czy dodanie tekstur, które spowodują, że cyfrowe zdjęcie będzie wyglądało jak wykonane tradycyjnym aparatem analogowym.

  • Siła hashtagów

Hashtagi pozwalają nam śledzić konwersacje, wątki i interesujące nas tematy w mediach społecznościowych. Dlaczego więc nie zastosować ich na potrzeby ślubu? Unikalny hashtag wymyślony przez parę młodą, który będą znali wszyscy goście, pozwoli im na bieżąco śledzić zdjęcia z waszego ślubu i wesela na Facebooku czy Instagramie. Pamiętajcie, że hashtag można zastosować nie tylko do zdjęć wykonanych przez waszego profesjonalnego fotografa. Zachęćcie gości, by dodawali go także przy wykonanych przez siebie zdjęciach wrzucanych do social media. W ten sposób powstanie jedna, zróżnicowana galeria, którą wasi goście będą mogli na bieżąco komentować.

  • Foto podziękowania

Skoro macie już galerię zdjęć ślubnych wykonaną przez profesjonalistę, dlaczego nie wykorzystać jej, by podziękować Waszym gościom? Doskonałym i stosunkowo niedrogim sposobem będą foto kartki z podziękowaniami. Wystarczy wybrać kilka najlepszych zdjęć i stworzyć z nich prosty kolaż, który w połączeniu z prostym „Dziękujemy”, stworzy wyjątkową kompozycję. Pamiętajcie, że projekt i wydruk takich kartek może zrealizować dla was również wasz fotograf.